Ako zariadiť izbu pre dve deti, z ktorých každé potrebuje svoje súkromie?

Máte dve deti, ale iba jednu izbu? Nemusíte mať obavy, aj jedna izba sa dá zariadiť prakticky a štýlovo. Poradíme vám, ako zariadiť detskú izbu tak, aby malo každé dieťa svoj priestor aj súkromie.

Priestor na učenie alebo hranie

Každé dieťa potrebuje mať svoj kútik na učenie alebo hranie, záleží to samozrejme na veku detí. Školopovinné deti rozhodne potrebujú kvalitný pracovný stôl a stoličku. Ak chodia obe deti do školy, snažte sa stoly umiestniť tak, aby sa navzájom nerušili.

Najlepšie je, ak budú stoly pri okne kvôli prirodzenému svetlu. Menšie deti ocenia mäkký koberec alebo podložku na hranie, ale aj detský stolík a stoličku, aby si tu mohli vytvárať svoje abstraktné obrazy a hrať sa.

Základom sú detské postele

Detské postele sú základom detskej izby a zároveň vám môžu ušetriť dosť miesta. V tomto smere sú najvhodnejšou voľbou poschodové postele. Mnohé z nich sú riešené veľmi prakticky a okrem dvoch lôžok poskytujú aj úložné priestory. Druhou možnosťou sú vysoké postele. Lôžko je vo výške poschodovej postele, pod ním však nie je druhá posteľ, ale úložné priestory a písací stôl.

Praktickou detskou posteľou tak môžete vyriešiť oveľa viac ako iba pohodlné lôžko. Nad posteľ alebo na "svoju stenu" si deti potom môžu nalepiť svoje obľúbené plagáty alebo obraz, resp. si ho vyzdobiť podľa svojich predstáv, aby sa cítili príjemnejšie. 

Vo veľkej izbe si môžete dovoliť viac

Máte na detskú izbu vyčlenenú väčšiu miestnosť, no nie je možné z nej urobiť dve samostatné? V takom prípade nemusíte robiť veľa kompromisov, pretože deťom stačí zaobstarať vlastné postele, pracovné stoly, skriňu alebo komodu na oblečenie a hračky.

Za zváženie určite stojí aj možnosť postaviť priečku a aspoň čiastočne tak rozdeliť priestor. Niekedy stačí len jednoduché sadrokartónové riešenie, ktoré každému z detí dopraje viac súkromia aj pokoja.

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite