Vyberáte umývadlo do malého bytu? Na toto dávajte pozor

Aj v malom byte sa dá kúpeľňa zariadiť veľmi prakticky a dôrazom na estetickú funkciu. Áno, je pravdou, že ide o väčšiu výzvu, no ako sa hovorí, všetko sa dá, keď sa chce. Dôležité je vybrať vhodné zariadenie.

Ak máte malú kúpeľňu v bytovom priestore, pravdepodobne sami dobre viete, že každý jeden centimeter priestoru je veľmi cenný. Preto určite stojí za zváženie rohové umývadlo, ktoré prináša viacero benefitov. Dokáže vám ušetriť množstvo miesta, ktoré zase môžete využiť na uloženie iného nábytku či zariadenia. Takéto umývadlo je veľmi praktické a určite vám v kúpeľni postačí.

Rôzne tvary a motívy

V dnešnej modernej dobe sa rohové umývadlá vyrábajú v rôznych tvaroch. Veľmi obľúbené sú okrúhle rohové umývadlá, hranaté rohové umývadlá či umývadlá v tvare štvorca a obdĺžnika. To, ktorý tvar si vyberiete záleží, predovšetkým, od vašich vlastných preferencií. Čo sa týka každého tvaru, stále ide o malé umývadielko, ktoré sa výborne zmestí do každej kúpeľne.

S úložným priestorom alebo bez?

Na výber máte aj umývadlá, ktoré zahŕňajú úložný priestor, prípadne také, ktoré ho nemajú. Všetko to závisí od rozloženia vašej kúpeľne. Ak máte priestor navyše a môžete si dovoliť v kúpeľni uložiť poličky na stenu, neváhajte tak spraviť. Pokiaľ však opäť chcete ušetriť čo najviac miesta v kúpeľni, zvoľte umývadlá, ktoré majú aj úložný priestor. Vo väčšine prípadov ide o skrinku, nachádzajúcu sa priamo pod umývadlom. Do tohto úložného priestoru si môžete uskladniť, napríklad, toaletné potreby alebo uteráky.

Dizajn umývadla

Určite by ste nemali zabúdať ani na stránku estetiky. Dnes sa totiž nevyrábajú len čisto biele umývadlá, ale tiež aj v rôznych zaujímavých motívoch. Napríklad, v imitácii dreva. Takéto umývadlá dokážu dodať kúpeľni svieži nádych a pokojnú atmosféru.

Umývadlo so skrinkou

Aj do malej kúpeľne sa výborne hodia nábytkové umývadlá. Ako sme si už spomínali, umývadlo so skrinkou, ktorá slúži na odkladací priestor, je vždy skvelým riešením. Čím všetkým takéto umývadlá ešte vynikajú? Určite aj jednoduchou údržbou, pretože umývadlo v tomto prípade pokrýva celú vrchnú časť nábytku. Dokáže vám tak umožniť veľmi jednoduché čistenie celej plochy.

LED osvetlenie

Ak už máte vybraté vhodné umývadlo do malej kúpeľne, neváhajte sa vrhnúť na detaily. Keďže ide o malý priestor, určite to s dekoráciami nemusíte preháňať. Priestor by totiž zrazu vyzeral byť ešte menší a preplnený. Skvelým riešením na osvieženie aj malej kúpeľne je LED osvetlenie, ktoré vyniká v mnohých oblastiach. Zabudované LED osvetlenie dodáva každej kúpeľni dokonalú atmosféru, ktorú si jednoducho zamilujete. Počas sprchovania či kúpania vo vani si tak doprajete vytúžený relax, čo určite radi oceníte.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite