Základné rady k zariaďovaniu kuchyne

Kuchyňa patrí k tým najnáročnejším miestnostiam na zariaďovanie, či rekonštrukciu. Jednak po finančnej stránke, ale zároveň aj kvôli tomu, že sa v nej nachádza veľa vecí, ktoré do nej treba rozumne „vtesnať“.

Rozmiestnenie jednotlivých prvkov kuchyne a dizajn kuchynskej linky

Kuchyňu rozhodne nie je možné zariaďovať bez dôkladného plánovania vopred. Jednotlivé prvky v nej potrebujete rozmiestniť tak, aby ste sa počas prípravy jedál čo najmenej „nachodili“. A následne musíte ešte myslieť na jednotlivé prípojky pre všetky spotrebiče.

Pri realizácii kuchynskej linky sa môžete vydať dvoma cestami: buď si necháte vyrobiť kuchynskú linku na mieru, ktorá sa dokonale prispôsobí vašim preferenciám a najmä priestorovým možnostiam vašej kuchyne, alebo si vyberiete z ponuky štýlových sektorových kuchýň. Tie zase zaujmú nižšou cenou a lepšou dostupnosťou.

Bez ohľadu na to, ktorou z uvedených dvoch ciest sa vyberiete, vás bude čakať veľké rozhodovanie týkajúce sa dizajnu a farebného vyhotovenia vašej kuchynskej linky. Pri výbere myslite hlavne na to, že kuchyňu nemeníte každý rok a tak sa snažte o výber nadčasového dizajnu, ktorý bude vyzerať dobre aj po rokoch.

Doplnky a priestor na konzumáciu jedál

Okrem základu, ktorý predstavuje kuchynská linka so spotrebičmi a drezom, patria do kuchyne aj rôzne drobnosti, ktoré majú praktické využitie, ale aj také, ktoré majú dekoratívny význam. Samozrejme, takéto prvky je možné pridávať aj priebežne. Veď uvidíte, čo všetko budete vo svojej novej kuchyni potrebovať.

No a ak nemáte samostatnú jedáleň, neoddeliteľnou súčasťou vašej kuchyne budú aj pevné jedálenské stoličky a jedálenský stôl. A prípadnou alternatívou k jedálenskému stolu môže byť kuchynský ostrovček.

Zdroj obrázka:

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite