Prečo si zaobstarať rektifikačné terče na terasu? Toto sú najčastejšie dôvody!

Premýšľate nad tým, aký podklad zvolíte pod dlažbu na vašej terase? Na výber je buď sypký materiál alebo rektifikačné terče. Nič nepokazíte ani jednou z týchto volieb, no v každom prípade sú výhodnejšie práve rektifikačné terče, ktoré vám prinesú v rámci terasy viacero benefitov.

Terasa by mala obsahovať niekoľko dôležitých prvkov, ak chcete, aby vám fungovala správne. Pri jej výstavbe sa preto zamerajte na materiál a podklad. Ten môže byť sypký, prípadne môže ísť o terče. Vynikajú dlhou životnosťou, trvanlivosťou a odolnosťou voči nepriaznivým podmienkam. Ich cena je tiež v porovnaní s kvalitou veľmi výhodná a terče pod dlažbu sú tak skutočne tou správnou voľbou pre každú jednu terasu.

Nižšia hmotnosť a jednoduchá montáž

Prečo sa viac oplatia terče pod dlažbu a nie klasický sypký materiál? Ich výhodou je nižšia hmotnosť a tiež skutočnosť, že v prípade dorovnávania podlahy nebudete musieť kupovať a riešiť dosypávanie ďalšieho materiálu, ako je to pri sypkom podklade bežné.

Preto, ak si zaobstaráte rektifikačné terče, máte jednoducho vyhraté. Okrem toho, že sú univerzálne a dokonale sa hodia na každú terasu, majú aj obrovskú nosnosť. Tá by sa mala pohybovať okolo 1200 kilogramov, takže na terasu si budete môcť dať skutočne čokoľvek, napríklad rôzny nábytok v podobe hojdacích kresiel, stoličiek, stolov či dekorácií.

Nezabúdajte na dištančné podložky na terasu

V kombinácii s nimi však nezabúdajte kúpiť aj dištančné terasové podložky, ktoré slúžia na jednoduchú kompenzáciu odchýlok a tiež vyrovnanie podkladu. Zaobstarať si ich môžete v rôznych veľkostiach, preto si vyberte takú, ktorá vám bude vyhovovať.

Terče pod dlažbu na terasu vám prinesú efektívne vyrovnanie podlahy, ktoré bude sprevádzané mimoriadne jednoduchou údržbou. Tak čo, idete do toho aj vy?

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite