Tieto prvky zaručia, že vaša obývačka bude skutočne útulná

Ak by sme mali vybrať jednu miestnosť, ktorá je akýmsi zosobnením domova, určite by to bola obývacia izba. V nej trávime voľné chvíle s rodinou alebo pri našich obľúbených relaxačných aktivitách.

Prírodné materiály sa hodia všade. Tak to využite

Obývacia izba by preto mala ihneď po vstupe pôsobiť komfortne a útulne. Nájde sa však veľa ľudí, ktorí moderným obývačkám vyčítajú, že kvôli modernému minimalistickému dizajnu pôsobia chladne a neútulne, čiže presne opačne. Teraz si však prezradíme, ako môže byť obývačka moderná po dizajnovej stránke a zároveň „ulahodiť“ aj ľuďom s takýmito názormi.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zabrániť tomu, aby (nielen) obývacia izba pôsobila príliš stroho a sterilne, je použite prírodných materiálov. Drevo, či napríklad kameň sú dlhodobo populárne, čo svedčí o ich nadčasovosti a kvalite a vo väčšej či menšej miere sa hodia do akéhokoľvek interiéru. A keď pridáte do obývačky nejakú rastlinku (a kľudne aj viacero), nebudete sa musieť báť, že by nebola dostatočne útulná.

Nebojte sa farieb ani kovových prvkov

Určite pre vás nebude žiadnou novinkou, keď povieme, že v interiérovom dizajne sú veľmi dôležité farby. Tie dokážu vzhľad miestnosti vytiahnuť o niekoľko úrovní vyššie, ale zle zvolené farby dokážu aj presný opak. Každopádne, farieb sa netreba báť ani v moderných obývačkách. Čo takto skúsiť napríklad výraznú modrú? Samozrejme, môžete si zvoliť aj menej výrazné farby.

Vráťme sa od farieb ešte k materiálom. Okrem spomínaných prírodných materiálov sú skvelo využiteľné aj kovové prvky. Nielenže je kov praktický, ale rozhodne aj vyzerá skvelo. Len si predstavte konferenčný stolík zložený z kovovej podnože a tmavej drevenej dosky. Lepšie to ani byť nemôže.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite