Skryté súčasti nábytku, ktoré plnia dôležité funkcie. Aké sú to?

Nábytok, to nie sú len dosky, dvierka a podobne. Jeho súčasťou sú aj ďalšie veci, ktoré sú na prvý pohľad skryté a ani pri kúpe nábytku im väčšinou nevenujeme zvýšenú pozornosť. Majú však dôležitú úlohu.

Skrinku neotvoríte bez kovania

Patria sem aj kvalitné závesy a pánty. Tie predsa umožňujú, aby sme vôbec mohli všemožné skrinky na našom nábytku používať. Neslúžia len na pevné uchytenie dvierok, či výklopov, ale samozrejme aj na to, aby manipulácia (čiže otváranie a zatváranie) bola jednoduchá a nanajvýš komfortná.

Na ich kvalite preto záleží nielen kvôli tomu, aby vám vydržali dlhé roky a pokiaľ možno aj „prežili“ nábytok, ale hlavne pre každodenný komfort pri používaní. Týka sa to hlavne výklopných systémov na veľké a ťažké výklopy, s ktorými môže byť niekedy problém pohnúť a dostať sa tak k veciam, ktoré ukrývajú.

Zásuvky nemusia byť len na stene

Súčasťou nábytku však môžu byť aj praktické elektrické zásuvky. Že si to neviete predstaviť? Nestretli ste sa ešte s výklopnými, či s výsuvnými zásuvkami? Tak by ste to mali „dobehnúť“, pretože takéto zásuvky môžu byť skvelým prvkom v kuchyni, spálni, dielni, či v kancelárii, alebo aj inde.

O čo teda ide? Väčšinou je to sústava zásuviek, ktoré sú zabudované do nábytku a počas toho ako sa nepoužívajú s ním do určitej miery splývajú. A keď ich potrebujete, tak sa „objavia“ spomínaným vyklopením, vysunutím, prípadne iným spôsobom.

Nemusí ísť pritom len o klasické elektrické zásuvky. V tejto sústave môžu byť napríklad aj USB zásuvky, pre nabíjanie rôznej menšej elektroniky alebo rôzne konektory. Napríklad RJ45 pre káblové pripojenie k internetu, HDMI pre prenos obrazu alebo aj „jackové“ vstupy a výstupy. Výhoda takéhoto riešenia je to, že k zásuvkám je prístup len, keď ich skutočne potrebujete. A keď nie, nenarúšajú líniu nábytku.

Zdroj obrázka:

Autor: asadykov / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite