Prečo potrebujeme revíziu plynového kotla aspoň raz do roka

Plynový kotol je zariadenie, ktoré sa v súčasnosti môže ľahko opotrebovať a pokaziť. Práve preto sú potrebné revízie, a to aspoň raz do roka. Predídete tak mnohým problémom a v neposlednom rade ušetríte aj množstvo financií.

V súčasnosti má doma mnoho ľudí plynové kotle. Tie majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Tak, ako platí takmer pri všetkom, aj pri plynových kotloch platí, že sú potrebné revízie kotlov. Vyplýva to aj z vyhlášky a preto, ak by sa zistilo, že u vás počas roka neprebehla revízia, mohlo by to byť trestné.

Kvalitná prehliadka

Základom všetkého je kvalitná prehliadka plynového kotla. V prvom rade si tak budete musieť zaplatiť za služby u nejakej z kvalitnejších firiem. Práve preto sa oplatí zainvestovať viac peňazí. Prehliadka prebieha tak, že plynové kotly sa vyčistia. Plynové kúrenie je totiž známe tým, že zanecháva aj množstvo nečistôt. Funguje však v mnohých domácnostiach už veľa rokov a pritom sú s ním ľudia mimoriadne spokojní. Čo sa týka kontroly kotla, budete si musieť rezervovať termín. Samozrejme, môžete si ho vybrať sami, no záleží aj od vyťaženosti firmy. Vždy si však kontrolu naplánujte tak, aby ste boli už pri prvých nízkych teplotách pripravený so svojím plynovým kotlom a vyhriali si svoj domov.

revizia kotla

Koľko stojí plynový kotol?

Premýšľate aj vy nad zaobstaraním si plynového kotla? V tom prípade vás zaujíma asi najmä to, koľko stojí kotol. Všetko záleží od viacerých faktorov, no cena sa vo všeobecnosti pohybuje od 500 eur nahor. Samozrejme, všetko súvisí aj s určitými parametrami a cena kotla sa môže vyšplhať až do 2000 eur. V tom prípade však ide už o skutočne kvalitné zariadenie, ktoré vám môže vydržať roky, a to bez akéhokoľvek poškodenia. Preto neváhajte a pouvažujte nad kúpou plynového kotla aj vy.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite