Praktické riešenia pre malé byty, ktoré vyriešia problémy s miestom

Mať vlastné bývanie, to je veľkým krokom v živote každého mladého človeka. Nielen preto, že začať bývať sám je veľkou zmenou, ale aj preto, že je to veľkou investíciou. A obzvlášť v súčasnosti, keď sa v niektorých oblastiach ceny bytov takmer zdvojnásobili a to len za posledných 4 až 5 rokov.

Neuberajte si priestor kvôli zbytočnostiam

Mladí ľudia tak často pre svoje prvé bývanie volia malé byty. Garsónky, jednoizbové byty, či maximálne dvojizbové. Áno, vďaka záujmu o takéto malé byty ich cena vystrelila o to viac a po prepočte na cenu za meter štvorcový často vychádzajú lacnejšie veľké byty. Ale keď máte obmedzený rozpočet aj tak je pre vás smerodajná celková suma, s tým nič nenarobíte.

Takže kupujeme malý byt. To znamená, že pri zariaďovaní budete musieť robiť kompromisy. Alebo lepšie povedané, hľadať šikovné riešenia. Takýmto šikovným riešením môže byť aj taká drobnosť ako nábytkové vešiaky. Nebudete predsa zaberať drahocenný priestor stojacim vešiakom.

Skriňa sa zmestí, ale nedala by sa otvoriť? Aj na to je riešenie

No dobre aj keď stojaci vešiak môže zavadzať, stále je to relatívne drobnosť. Vy však chcete šetriť priestor vo veľkom. A čo zaberá viac priestoru ako rôzne skrine? Tie však potrebujete, veď kde by ste mali odložené oblečenie a iné veci?

Spôsobom, ako využiť priestor na maximum, sú vstavané skrine na mieru. A z priestorových nárokov ešte viac uberiete ak sa budú tieto skrine otvárať vďaka posuvným systémom. Nemusíte tak počítať s priestorom na otváranie a môžete mať takýto odkladací priestor aj tam, kde bude pred skriňou užší priestor.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že súčasné trendy v interiérovom dizajne prajú aj menším bytom, keďže v nich prevláda minimalizmus. Takže žiadne ozrutné kusy nábytku, ale praktické riešenia na mieru, ktoré aj na malom priestore vyčarujú množstvo odkladacieho priestoru.

Zdroj obrázka:

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite