Poznáte najobľúbenejšie materiály obliečok?

Materiál posteľnej bielizne je jednou z jej kľúčových vlastností. Rôzne materiály ovplyvňujú náš spánok a sú vhodné pre iné ročné obdobia. Viete, ktoré materiály obliečok sú aktuálne najobľúbenejšie? Zistite to a vyberte si správne.

Prírodné obliečky do každej domácnosti

Nikoho asi neprekvapí, že na trhu s posteľnou bielizňou dominuje bavlna. Ide o prírodnú tkaninu a bielizeň, ktorá je z nej vyrobená, poskytuje dobrú priedušnosť a mechanickú odolnosť. Bavlnené obliečky sú preto spoľahlivé a vďaka odolnosti je možné prať ich aj na 60°C. V práčke ale majú silnú tendenciu krčiť sa, takže je nutné žehliť ich.

Vedeli ste, že…

… bavlnené obliečky sú ideálnou celoročnou voľbou?

Ak sa chcete vyhnúť náročnej údržbe, môžete zvoliť modifikácie bavlny, ktoré si držia jej kladné vlastnosti a pridávajú aj čosi extra. Napríklad také krepové obliečky ponúkajú unikátnu textúru, ktorá dodá vašej spálni nový nádych a obliečky nemusíte ani žehliť.

Mnohí ocenia atmosféru luxusu, ktorú do spálne prinášajú flanelové obliečky. Ide o bavlnenú tkaninu s veľmi jemnou textúrou, ktorá pohladí aj zahreje.

Správne obliečky prinesú dokonalý spánok

Veľkej popularite sa v dnešnej dobe tešia aj obliečky z umelých tkanín, ktoré nevyžadujú v podstate žiadnu starostlivosť. Obliečky z mikroplyšu sú pokryté veľkým množstvom chĺpkov, ktoré sú príjemné na dotyk a zároveň zahrejú celé telo. Mikroplyš dokáže absorbovať veľké množstvo tekutín a neusádzajú sa v ňom alergény, roztoče ani prach.

Pre náročné povahy, ktoré si potrpia na jedinečný dizajn, sú ideálne 3d obliečky. Ich motívy pôsobia ako skutočné a zo širokej ponuky si vyberú nielen dospelí, ale aj deti.

Každý materiál prináša rôzne klady a zápory, a preto je dôležité vyberať si podľa vašich potrieb a nárokov. Každý z nás preferuje iný materiál či dizajn a každý z nás vyberá posteľnú bielizeň podľa iných kritérií. Všetci sa ale napokon chceme dobre vyspať, a preto je dôležité vedieť, na čo sa pri výbere zamerať. Ktorý je váš obľúbený materiál obliečok?

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite