Páči sa vám kameň v interiéri? Máme pre vás niekoľko inšpirácií

Kameň je prírodný materiál, ktorý sa v stavebníctve používa už večnosť. Aj ak sa pozrieme do moderných interiérov, nájdeme hneď niekoľko príkladov jeho použitia. Ak sa chcete inšpirovať, niektoré najobľúbenejšie vám prezradíme.

Kuchynská pracovná doska alebo čo takto kameň do kúpeľne?

Zrejme najčastejšie možno nájsť kameň v kuchyni. A to hlavne v podobe odolných pracovných dosiek z kameňa. Takéto kuchynské pracovné dosky sú tvrdé a odolné, čo sú presne tie vlastnosti, ktoré sa od nich očakávajú. Pridajte si k tomu nadčasový dizajn a nad iným materiálom ani nemusíte rozmýšľať.

Ďalším využitím kameňa sú stoly. A nielen jedálenské, ale aj pracovné stoly, či dekoračné stolíky. Z kameňa môže byť buď len vrchná doska, ktorú však treba umiestniť na naozaj pevnú podnož, alebo môže byť kamenná aj táto podnož.

Množstvo spôsobov využitia kameňa nájdeme aj v kúpeľni. Či už pôjde o obklad, dlažbu, umývadlovú dosku, alebo poličky, kameň sa svojim dizajnom hodí tak do moderných kúpeľní ako aj do tých, ktoré sú zariadené v klasickejšom štýle.

Odolný a luxusný obklad krbu a štýlové schodište

Pozrime sa teraz ešte na dva príklady použitia kameňa, ktoré sú špecifické pre rodinné domy. Keďže jednou z hlavných predností kameňa je jeho odolnosť voči rôznym vplyvom, je možné ho použiť aj tam, kde sú požiadavky na materiál skutočne vysoké. To je aj prípad kvalitného obkladu krbu. Kameň sa na tento účel hodí tak po funkčnej ako aj dizajnovej stránke.

Ak sa chystáte realizovať stavbu domu a pôjde o viacpodlažný dom, jeho súčasťou budú pochopiteľne aj schody. Aj pri ich realizácii je možné vybrať si kameň. Záležať bude potom len na vás, či sa budete snažiť o čo najviac „kamenný“ dizajn, alebo sa smelo pustíte do kombinácie kameňa a iných materiálov, napríklad skla a kovu.

Zdroj obrázka:

Autor: Summer Paradive / Stock.adobe.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite