Nechcete sa po lete rozlúčiť s terasou? Spravte si z nej ďalšiu izbu

Bývanie v rodinnom dome má hneď niekoľko výhod. Zvyčajne väčší priestor v interiéri a k tomu vlastná záhrada sú len párom z týchto výhod, avšak patria k tým najzásadnejším, pre ktoré si mnohí stavajú domy.

Pergola nemusí poslúžiť len počas horúcich letných dní, či náhlych prehánok

Ale čo ak sa vám po čase začne toho priestoru (myslíme teraz interiér) máliť? Obzvlášť v chladných mesiacoch, keď netrávite voľný čas na záhrade, respektíve na svojej terase. A čo takto ho tam začať tráviť aj keď už nie je leto?

Že to zaváňa prechladnutím? Ak patríte k tým, ktorí majú pergolu, tak nemusí. Teraz sa naopak zrejme pýtate, čo s tým majú látkové alebo bioklimatické pergoly, ktoré slúžia na tienenie a na ochranu pred dažďom?

Je to jednoduché, pergoly dokážu oveľa viac, stačí ak si ich prispôsobíte, respektíve pridáte „výbavu“ naviac a môžete mať z vašej terasy prakticky ďalšiu miestnosť na bývanie. Chcete vedieť viac?

Čo potrebujete na to, aby ste si mohli výrazne predĺžiť obdobie posedení na terase?

Moderné pergoly si môžete prispôsobiť rôznym príslušenstvom, ktoré umocňuje zážitok z posedení na vašej terase. Zameriame sa teraz na to, ktoré vám umožní tráviť čas na terase aj „mimo sezóny“.

Základom je vtedy kompletné zasklenie bočných strán pergoly. Takéto zasklenie budete môcť počas chladných dní uzavrieť, aby vám dnu neprúdilo veľké množstvo chladného vzduchu zvonka. To je však len začiatok.

Keď bude vonku chladno, bude potrebné vzduch pod pergolou vyhriať. Na to skvelo poslúžia infra ohrievače. Dokážu sa spoľahlivo a rýchlo postarať o to, aby ste sa pod pergolou netriasli od zimy. A to ani počas chladných mesiacov.

Teplo by sme už mali, ale ešte tomu niečo chýba. Keďže s koncom leta sa dni nielen ochladzujú, ale aj sa skracuje čas, počas ktorého je vonku svetlo, integrované LED osvetlenie bude nenahraditeľnou súčasťou pergoly.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite