Najlepšie z najlepších: Pranie a sušenie podľa ASKO

Starostlivosť o bielizeň je základným stavebným kameňom značky ASKO už od roku 1950, keď mladý Švéd Karl-Erik Andersson skonštruoval svoju prvú práčku. V tom čase to bol revolučný energeticky úsporný prístroj, ktorý zároveň efektívne hospodáril s vodou.

Spotrebič s odolnou nerezovou konštrukciou mal integrovaný ohrev vody a odstreďovanie a poskytoval skvelý prací výkon. Čoskoro ho chceli ďalší a ďalší, a tak sa začala sériová výroba. Škandinávska značka ASKO dnes ponúka prémiové práčky a sušičky, sušiace skrine i skrytých pomocníkov pre starostlivosť o bielizeň. Z luxusnej práčovne vytvára vďaka svojim robustným spotrebičom v dokonalej jednote formy a funkcie príjemné a veľmi praktické miesto. A nezabúda pritom na ohľaduplnosť k ľuďom a životnému prostrediu.

169729 file print asko amb laundry bathroom sbs logic t final (1)

Práčky ASKO

Práčky bez lapačov nečistôt, vibrácií a hluku

Spoločným znakom všetkých komerčných práčok, či už sa používajú v hoteloch, kozmetických salónoch alebo luxusných domácnostiach, je, že nemajú gumové tesnenia. A má to dobrý dôvod. „Namiesto gumových tesnení, ktoré sa časom opotrebujú a sú živnou pôdou pre škodlivé mikroorganizmy, používame vo všetkých našich práčkach hygienické a bezúdržbové riešenie Steel Seal™. Všetky naše práčky majú tiež patentovaný systém Quattro Construction™, kde vnútorný a vonkajší bubon stojí na štyroch tlmičoch pripevnených k spodnej doske. Vďaka tomu je práčka oveľa odolnejšia, jej hlučnosť je výrazne nižšia a pranie je šetrnejšie k tkaninám,“ hovorí Daniel Ragín, ambasádor značky ASKO.

Unikátny bubon a dve trysky ako v profesionálnych spotrebičoch

Unikátny je aj bubon Active Drum™ s odnímateľnými lopatkami v tvare presýpacích hodín. Lopatky smerujú bielizeň do stredu bubna, kde sa účinne odstránia väčšie nečistoty ako blato alebo piesok. Efektívnejšie pranie, a to aj pri krátkom cykle alebo objemnej náplní, zaisťuje aj systém ASKO Pro Wash™, používaný v profesionálnych prevádzkach. Dve trysky smerujú zmes vody a pracieho prostriedku priamo na bielizeň. Bielizeň sa rýchlejšie namočí a výsledok prania je dokonalejší. Samozrejmosťou je niekoľko špeciálnych programov vrátane tých pre alergikov a automatického dávkovania pracieho prostriedku. Práčky možno pripojiť na zdroj teplej vody a znížiť tak vplyv na životné prostredie, ak je domácnosť pripojená na ekonomický zdroj teplej vody, ako je diaľkové vykurovanie, tepelné čerpadlo alebo solárne panely.

171862 file print asko amb laundry basement style w display

Sušičky ASKO

Už žiadne scvrknuté oblečenie

„Sušičky ASKO využívajú tepelné čerpadlo, ktorého súčasťou je výparník a kompresor. Kompresor je veľmi účinný, odolný a presný – umožňuje sušiť aj oblečenie z veľmi jemných materiálov pri nízkych teplotách vzduchu. Vďaka jedinečnému konštrukčnému riešeniu môžete sušičky ASKO umiestniť aj do stiesnenejších miestností,“ dodáva Daniel Ragín.

Mávanie motýlích krídel

K účinnejšiemu sušeniu prispieva aj jedinečný systém Butterfly Drying™. Dve lopatky otáčajú bielizňou vo vnútri špeciálne konštruovaného bubna sušičky a kopírujú pritom pomyselnú siluetu motýľa, aby sa zabránilo zhlukovaniu a umožnilo sa rovnomerné prúdenie vzduchu a účinné sušenie bielizne.

Žiadne hrčky

Hrčky sú najväčším nepriateľom bubnovej sušičky a nevyhnutne vedú k predĺženiu času sušenia a ďalším problémom. „Aby sme zabránili vnikaniu hrčiek do bubnovej sušičky, vyvinuli sme Multi Filter System™. Ide o filtračný systém zložený z piatich rôznych filtrov, ktorý zaisťuje, že sú všetky chuchvalce a ďalšie menšie častice zachytené skôr, ako sa dostanú do citlivých vnútorných častí bubnovej sušičky,“ vysvetľuje Daniel Ragín.

Sušiace skrine ASKO

Kam zavesíte 16 m bielizne?

Sušiace skrine sú veľmi obľúbené v Škandinávii, pretože tamojšie podnebie s nízkymi teplotami a veľkým množstvom vlhkosti si vyžaduje rýchle sušenie všetkých druhov oblečenia vrátane objemných búnd, rukavíc a obuvi. Sušiace skrine sú však nielen praktické, ale aj šetrné aj k tej najjemnejšej bielizni. Nepoužívajú totiž mechanické sušenie, ktoré by mohlo opotrebovať jemné vlákna. Sušia len pomocou prúdu vzduchu, ktorý odvádza zvyškovú vlhkosť. Rovnako ako keď sušíte oblečenie vonku. Napriek svojim kompaktným rozmerom zvládnu usušiť toľko bielizne, koľko by sa bežne zmestilo na 16-metrovú šnúru na bielizeň.

157996 file print asko pro home laundry hidden helper ironing board white

Skrytí pomocníci

V práčovni, kde nemusí byť práve miesta nazvyš, by nemali chýbať ani ďalšie doplnky na starostlivosť o bielizeň, ktoré nezaberajú miesto na podlahe. Sú to doplnky ako výsuvná žehliaca doska s odkladacím priestorom na žehličku, kôš na bielizeň či stratené ponožky. Dokonale sa zmestia medzi práčku a sušičku, sú ľahko prístupné, avšak diskrétne ukryté, keď ich práve nepotrebujete. Do modernej práčovne prinášajú ďalší rozmer komfortu a dokonalosti. „Koncept ASKO Pro Home Laundry získal najprestížnejšie medzinárodné ocenenie za dizajn a funkčnosť – Red Dot Best of the Best,“ uzatvára Daniel Ragín.

Comfort Program

Luxusné spotrebiče ASKO je možné zakúpiť v dizajnovom showroome ASKO v Prahe alebo u vybraných predajcov, a to buď za jednorazovú platbu, alebo v rámci prémiovej služby Comfort Program s mesačnými platbami po dobu ich plánovaného používania. Táto služba zahŕňa aj nadštandardné odborné poradenstvo pri používaní spotrebičov, ako aj každodennú asistenciu pri riešení nečakaných situácií. Zákazníkom prináša ten najvyšší možný komfort a je výhodná aj pri prenájme luxusných nehnuteľností.

Ďalšie informácie: sk.asko.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite