Ktoré druhy podláh sú najlepšie pre konkrétne miestnosti?

Množstvo ľudí vedie debaty o tom, ktorý druh podlahy je ten najlepší. Často je to však vec osobných preferencií. Keď sa totižto nad tým zamyslíte, zistíte, že to, ktorá je podlaha je najlepšia, záleží aj od toho, o akej miestnosti práve hovoríme.

Zamyslite sa nad tým, čo bude v danej miestnosti podlahu najviac ohrozovať

Pozrime sa teda na to aká podlaha sa hodí do konkrétnych miestností. Samozrejme, neznamená to, že iné podlahy použiť nemôžete, ale zrejme by ste pri nich museli počítať s výraznejšími kompromismi.

Začnime na chodbe, či vo vstupnej hale. Pochopiteľne ide o najviac znečisťovaný priestor v domácnosti, takže jednoduchosť údržby by mala byť prioritou pri výbere podlahy. V minulosti sa zvykla v týchto priestoroch používať dlažba, ale skvelou voľbou sú aj odolné vinylové podlahy.

Prejdime do kuchyne. Zrejme najväčšie riziko pre podlahu v kuchyni je pád ťažkého kuchynského náčinia na zem. To je dôvod, prečo dlažba aj napriek svojej popularite v minulosti nie je do kuchyne úplne ideálna aj keď nie je ani vyložene zlá. Jej problémom však je, že keď na ňu padne niečo ťažké, daná vec sa môže poškodiť a čo je horšie aj dlažba sa môže poškodiť a opraviť ju je problém. Preto by ste mali zvoliť skôr elastickejšiu podlahu, napríklad korok, linoleum, či vinyl.

Podlaha by mala byť aj príjemná

Obývaciu izbu a spálňu môžeme v tomto ohľade spojiť. V týchto miestnostiach sa vyložené riziko poškodenia podlahy neočakáva. Určite však oceníte ak bude podlaha v týchto miestnostiach naozaj príjemná. K takým patria drevené a vinylové podlahy.

A čo kúpeľňa? Vo väčšine ešte stále nájdete dlažbu. V podstate dobré riešenie až na to, že dlažba ja na pocit skutočne chladná. A keďže v kúpeľni sa stúpaniu na podlahu bosými nohami príliš nevyhnete, teplejšou alternatívou môže byť vinyl.

Zdroj obrázka:

Autor: Alyona Tec / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite