Hľadáte naozaj odolný materiál na pracovnú dosku do kuchyne?

Pri výbere materiálov na rôzne časti interiéru sú najdôležitejšími kritériami kvalita a cena. I keď cena je možno predsa len najdôležitejšia. Každý by si totižto rád vybral vždy ten najkvalitnejší materiál, ale často je to práve cena, ktorá „nepustí“.

Čo vo vašej domácnosti dostáva najviac zabrať?

Sú však časti interiéru, na ktorých by ste nemali šetriť (ak to nie je nevyhnutné), pretože sú veľmi namáhané a ak chcete, aby vydržali dlhé roky, musia byť špičkovej kvality. A asi vám nenapadne viac namáhané miesto vo vašej domácnosti ako pracovná doska v kuchyni. Aby vydržala dlhé roky ako nová, musí byť naozaj z odolného materiálu.

Ten musí byť dostatočne tvrdý, pretože každému sa sem tam nôž „skĺzne“ aj mimo dosky na krájanie. Rovnako si musí poradiť s vodou a vlhkosťou, pretože tá je v kuchyni často prítomná pri príprave jedla. A v neposlednom rade musí zvládnuť aj vysoké teploty. Bez tých sa varenie, či pečenie taktiež nezaobíde. Kde teda hľadať kuchynskú pracovnú dosku, ktorá by si dokázala poradiť s vyššie uvedeným? No predsa v každom dobrom kamenárstve.

Tento materiál len tak niečo nepoškodí

Predstavili ste si pracovnú dosku z prírodného kameňa? Áno, čo sa tvrdosti týka, je na tom skvele, ale môžete mať ešte lepšie riešenie. Myslíme odolné pracovné dosky z umelého kameňa. Ten totižto k vlastnostiam prírodného kameňa pridáva zvýšenú pevnosť, pružnosť a čo je hlavné, odolnosť voči nasiaknutiu bez potreby impregnácie.

Umelý alebo inak povedané technický kameň existuje v rôznych druhoch. Skvelou voľbou je Okite. Pri bežnom používaní je prakticky nepoškriabateľný podobne ako rôzne iné druhy technického kameňa. Avšak Okite je z nich najtvrdší. Nevadí mu ani časovo obmedzený kontakt s teplotami do 149 stupňov. Bez mechanického zásahu je tak jeho životnosť neobmedzená.

Zdroj obrázka:

Autor: medvedsky.kz / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite