Drevo nájde uplatnenie na schodištiach mnohých rodinných domov

Schody neodmysliteľne patria do každého viacposchodového rodinného domu. Musíte sa predsa vedieť pohybovať medzi poschodiami. Ich umiestnenie býva rôzne. V niektorých domoch sú ako keby skrývané, inde zase hrdo stoja „na očiach“.

Skutočne nadčasový materiál

Schody však dokážu byť aj krásnym dizajnovým prvkom (a nielen funkčným). Samozrejme, musia byť vhodne navrhnuté a umiestnené. Materiál, z ktorého sú schody vyrobené, tak dokáže výrazným spôsobom ovplyvniť nielen vzhľad schodov, ale celej časti interiéru, kde sú schody umiestnené.

Vhodným materiálom na výrobu schodov je drevo. Výroba drevených schodov má dlhú tradíciu a a drevo je predsa len nadčasový materiál, ktorý sa hodí takmer do každého interiéru. Schválne hovoríme, že „takmer“, keďže sa môže stať, že práve pri predstave samonosného dreveného schodišťa vo vašom dome si nebudete istý, či to bude to pravé pre váš dom.

Skombinujte drevo s ďalšími materiálmi

A možno vás aj drevo na schodoch láka, ale namiesto toho, aby bolo jediným materiálom, by ste ho chceli s niečím skombinovať. Aj kombináciou viacerých materiálov sa dajú vytvoriť nielen funkčné, ale aj krásne a moderné schody.

Takouto kombináciou môže byť drevo, kov a sklo. Prečo práve tieto tri materiály? Drevo totižto pôsobí teplo, takže chladný kov je preň ideálnym protipólom. Ako však tieto pocitovo kontrastné materiály spojiť?

Odpoveď je jednoduchá: použite sklo. Sklo ako transparentný materiál dokáže elegantne spojiť práve tak odlišné drevo a kov. Naviac dodá schodišťu pocit uvoľnenosti a sviežosti. Schodištia, ktoré kombinujú tieto tri materiály, sa tak skvelo hodia do moderných trendových domácností. Skvelo zapadnú do rôznych dizajnových štýlov, vrátane v súčasnosti nanajvýš populárneho minimalizmu.

Zdroj obrázka:

Autor: Supermop / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite