Čo vám môžu ponúknuť moderné rolety?

Ešte koncom minulého storočia sa dali rolety považovať za najpoužívanejší druh tienenia. I keď to už bola doba, keď žalúzie prenikali do čoraz väčšieho počtu domácností. Ľudia na ne prechádzali hlavne z toho dôvodu, že to bolo výrazne elegantnejšie riešenie ako staré veľké rolety, ktoré vtedy poznal každý, kto býval v bytovom dome postavenom ešte za minulého režimu.

Montáž zvládnete aj bez skúseností

V posledných rokoch však čoraz viac vidieť na oknách domácností opäť rolety. Avšak moderné rolety majú s tými starými spred pár desaťročí spoločný prakticky len princíp fungovania. Už na pohľad vyzerajú moderné rolety kompaktnejšie, elegantnejšie a praktickejšie.

Ak si chcete na svoje okná zaobstarať rolety, pri niektorých druhoch dokonca ani nemusíte nič vŕtať. Jednoducho ich nacvaknete na rám okna a môžete ich používať. Jednoduchšie to už ani byť nemôže.

Ak chcete špičku na trhu s tieniacou technikou, vyberte si vonkajšie rolety

Samozrejme, tak ako je viacero druhov spomínaných žalúzií, môžete si vybrať aj z viacerých druhov roliet. A dôkazom toho, že rolety so svojimi rôznymi druhmi začínajú opäť dominovať trhu s tieniacou technikou, je aj to, že vonkajšie rolety sú mnohými považované za ten najlepší druh tieniacej techniky, ktorý si môžete zaobstarať.

Samotná funkcia tienenia funguje v podstate rovnako ako pri obyčajných interiérových roletách. Rozdiel je v tom, že vonkajšie rolety toho robia ešte viac. Zrejme najdôležitejší rozdiel je v tom, že odrážajú slnečné lúče ešte predtým, než tieto preniknú do vašej domácnosti. To znamená, že bránia nadmernému prehrievaniu interiéru, čo počas letných horúčav oceníte dokonca viac ako klimatizáciu, ktorá predsa len nie je najzdravšia.

Vonkajšie rolety okrem toho, že „izolujú“ svetlo a teplo, slúžia aj ako určitá forma akustickej izolácie. Ak bývate pri rušnej ceste, sú skvelou voľbou aj vďaka tejto ich vlastnosti. A taktiež zvyšujú zabezpečenie vašich okien, čo bude určite zaujímať obyvateľov rodinných domov, či bytov na prízemí.

Zdroj obrázka:

Autor: Sergii_Petruk / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite