Chcete, aby vám nová kuchyňa vydržala roky? Pár tipov pre vás

Mať dokonalú kuchyňu je snom mnohých. A nemusíte byť ani človek, ktorý denne trávi čas v kuchyni skúšaním nových receptov. Okrem „priemerného“ využívania kuchyne sa každému občas stane, že s návštevou skončí práve v kuchyni a tak má táto miestnosť aj určitú reprezentatívnu funkciu.

Kupujete zvlášť stolovú dosku a nohy? Pri nohách dbajte na nosnosť

Pri rekonštrukcii kuchyne, či zariaďovaní úplne novej sa preto často zameriavame na jej vzhľad. Na tom samozrejme nie je nič zlé, ale netreba zabúdať, že kuchyňa by v prvom rade mala byť funkčná a to si vyžaduje, aby ste si premysleli každý jej detail.

Napríklad ak ste si vybrali krásnu masívnu stolovú dosku, myslite na jej hmotnosť pri výbere stolových nôh. Tie musia byť schopné dosku udržať a taktiež všetko, čo na stôl položíte. V takomto prípade určite prídu vhod kovové stolové nohy.

Odolný drez a pracovná doska

Veľmi „skúšanou“ súčasťou kuchyne je kuchynský drez. Voda, často horúca, či zvyšky jedla, to všetko musí drez „ustáť“. Skvelou voľbou sú preto kvalitné nerezové drezy. Nehrdzavejú, nevadia im extrémnejšie teploty a keďže nerezový povrch je bez pórov, čistenie a hygiena takéhoto drezu sú skutočne jednoduché.

Keď už spomíname drez, spomeňme rovno aj kuchynskú pracovnú dosku. Tá je v podstate takým domácim pracoviskom a tak si musí poradiť taktiež so všeličím. Tekutiny, ostrie nožov a nájde sa toho viac. Tvrdosť a odolnosť by preto mali byť hlavnými vlastnosťami materiálu, ktorý na kuchynskú pracovnú dosku použijete.

Iste, existujú predsa dosky na krájanie, na ktorých pripravujeme pokrmy, ale tie nie vždy ochránia pracovnú dosku kuchynskej linky. Ak však bude napríklad z kameňa, či už prírodného, alebo technického, budete sa môcť spoľahnúť, že vydrží aj väčšiu záťaž a to počas dlhých rokov.

Zdroj obrázka:

Autor: Dean Drobot / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite