Akú strešnú krytinu zvoliť pre váš domov?

Staviate dom a hľadáte pre neho čo najvhodnejšiu strechu? Alebo ste sa rozhodli pre rekonštrukciu staršej strechy a hľadáte úplne novú? Vyberať máte rozhodne z čoho, všetko záleží od vášho štýlu a od toho, čo by sa pre váš domov hodilo. Poďme sa pozrieť aké sú najčastejšie strešné krytiny na domoch a prečo si ľudia vyberajú práve tie?

Plechová strešná krytina by mohla byť riešením pre vás, pokiaľ chcete ľahkú, nenáročnú krytinu, ktorá pokryje vašu strechu s ľahkosťou a vydrží vám skutočne dlho. Jej výhoda je najmä to, že sa nemusíte obávať odbitia škridly a jej vzhľad je veľmi jednoduchý a nenáročný. Nemusíte sa obávať opotrebovania a hrdze. Napríklad švédska značka Lindab patrí u nás k jedným z významných predajcov plechových strešných krytín na trhu.

Rôzny materiál, rôzne výhody

Strešná krytina je niečo, čo pokryje váš domov a vy sa na to budete pozerať najbližších niekoľko desaťročí. Preto je veľmi dôležité vyberať podľa vlastného vkusu a toho, čo sa vám páči. Kvalita by mala byť prvoradá, dôležitý je aj sklon vašej strechy a to, čo vám bude vyhovovať. Ak by ste chceli niečo viac prírodné ako plech, môžete skúsiť betónovú krytinu značky Terran, betónové škridle sú odolné voči prírodným podmienkam a ich vzhľad sa dá jednoducho prispôsobiť vášmu domovu.

Široká škála možností

Pre náročnejších sú aj krytiny z ocele – trapézové krytiny, ktoré sa budú skvelo vynímať na vašej streche vďaka ich jednoduchej povrchovej úprave. Vzhľadom zaujímavé a na pohľad príťažlivé a estetické sú aj krytiny z pálenej škridly. Ak chcete byť ekologickým, skúste zelenú strechu, kde môžete pestovať rastliny a ostať v spojení s prírodou. Vďaka produkcii kyslíka a regulácii vlhkosti bude váš domov skutočne ekologický. Experimentujte a vyberajte svoju strechu z toho najlepšieho.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite