Ako vybrať detskú posteľ pre najmenších?

Spánok je v živote človeka veľmi dôležitým, u malých detí je to obzvlášť dôležité pre ich správny vývin. Každý má rád svoju posteľ, každý sa rád do nej večer vracia a ráno sa z nej ťažko vychádza. Malé deti môžu vo svojej posteli prežívať svoje pekné sny a ráno vám o nich s radosťou povedia. Ako teda vybrať posteľ, ktorá sa bude vašim deťom páčiť?

Pokiaľ zariaďujete detskú izbu, je skvelé si s nábytkom doladiť aj posteľ. Ak ste za niečo špeciálne, neváhajte dopriať svojim najmenším niečo, čo pre nich bude obľúbeným miestom a to nie len pohodlím, ale aj skvelým štýlom a dizajnom. Motívy rozprávok a obľúbených detských postáv už nie sú ničím výnimočným, práve naopak. Deti budú mať radosť a bude sa im kľudne zaspávať.

Detské postele v rôznych štýloch

Aby sa vaše deti nebáli, že majú pod posteľou nejaké strašidlo, môžete pre nich vybrať posteľ, ktorá bude napríklad v zaujímavom tvare auta, ktoré svojou konštrukciou nebude vysoko od zeme, alebo naň bude priamo položená. Malí chlapci majú obzvlášť v obľube policajné autá, formule či iné vozidlá, a posteľ v takomto štýle by pre nich bola skvelým útočiskom. Pre malé dievčatá môžete vybrať napríklad niečo v štýle postele pre princezné, kde by sa cítila pohodlne a dobre by sa jej tam spalo.

Na tvare záleží

Je potrebné, aby vaše dieťa malo pohodlnú posteľ, ktorej tvar sa môže prispôsobiť. Niektoré detské postele možno polohovať, vyvyšovať či znižovať. Malé deti potrebujú dostatok miesta, pretože častokrát je ich spánok nepokojný, a kvôli tomu neraz v spánku kopú a pohybujú sa. Ak sú posteľ a matrac umiestnené príliš vysoko, prispôsobiť ich pre dieťa môžete aj pomocou schodíku, ktorým sa ľahko dostane na posteľ aj dolu z nej. Spánok je dôležitý a posteľ bude obľúbeným miestom vášho dieťaťa, preto ju môžete prispôsobiť jeho potrebám.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite