Ako si zabezpečiť zdravú pitnú vodu?

Najlepšie je investovať do vlastného zdravia. Stačí, že trpíte hoci len menším zdravotným problémom, jeho negatívne dôsledky na seba nenechajú dlho čakať. Keď zdravie neslúži, ako by malo, nefunguje v podstate nič! Stupňuje sa napätie v domácnosti, vo vzťahoch a vám sa nijako nedarí dostať z tohto bludného kruhu. Nemusí ísť pritom o veľké životné zmeny, stačí sa zamerať na každodenné, rutinné činnosti.

Voda – základ života

Tvorí každú jednu bunku v našom organizme, v domácnosti zabezpečuje chod mnohých technológií a bez jej prínosu sa nezaobídeme ani v kozmetike, liečiteľstve a zdravotníctve. Je zbytočné vymenovávať, veď predsa v takmer každej spoločenskej a vednej oblasti stojí význam vody na piedestáli. Možno povedať, že voda ovplyvňuje nielen naše zdravie, ale aj spokojnosť a plnohodnotné fungovanie v modernej spoločnosti.

V každej domácnosti by malo v prvom kroku záležať na obsahu minerálov a ich pôsobení na stupeň tvrdosti vody. Čo ak prekračuje hodnoty natoľko, že už prestáva byť vhodnou na bežnú konzumáciu? Podľa miesta použitia a pôsobiska ochrany je vo vašom vlastnom záujme získať zmäkčovač vody s desiatkami benefitov. Tieto zariadenia sa stávajú vysoko ekologické, neohrozujú kvalitu vody, ale odstraňujú aktuálne aj staršie nánosy vodného kameňa. Výhodou je čistá, priam živá voda bez zápachu po chlóre a baktériách.

Možnosti pre ešte čistejšiu a priezračnejšiu vodu

V ľudskom tele prebieha množstvo metabolických procesov, ktoré majú vplyv na našu fyzickú kondíciu a emočnú pohodu. Ideálne je neutralizovať vnútorné prostredie, docieliť, aby sa na molekuly vody naviazali toxíny a čo najefektívnejšie vyplavili z organizmu. To si zabezpečíme len optimálnym pomerom zásaditej (živej) vody, ale aj jej kyslým pôsobením s nízkym pH.

Na to slúži prístroj zvaný ionizátor vody, ktorý v procese elektrolýzy rozpúšťa minerály soli. Výsledkom sú kladne nabité kovové a záporne nabité nekovové ióny. Živá voda dosahuje dvojnásobné množstvo v porovnaní s neživou, vďaka čomu vyrovnáva pH v organizme a my sa cítime oveľa lepšie!      

Zdroj obrázku: puhhha / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite