Ako na minimalistickú kúpeľňu?

V dizajne moderných kúpeľní, rovnako ako v interiérovom dizajne vo všeobecnosti, prevláda minimalizmus a čisté línie. Takže nehľadajte žiadne zložité dizajnové kreácie a množstvo ozdobných prvkov. To patrí do minulosti.

Udržujte čisté línie naprieč celou kúpeľňou

Vidieť to aj na vybavení kúpeľní a WC. Či už máte WC samostatne, alebo spojené s kúpeľňou, populárne sú závesné WC. Takéto WC majú podomietkovú nádrž, takže dizajn s čistými líniami nebude narúšať nič, čo nemusí.

Niektorí ľudia si o takýchto WC myslia aj to, že šetria priestor, ale to nie je pravda. Vy sa nádrže nezbavíte, len ju schováte, ale priestor na ňu je stále potrebný. A často tento priestor treba „vyrobiť“ tak, že sa niečo zoberie z priestoru miestnosti.

Obzvlášť v menších kúpeľniach sú viac ako vane populárne sprchové kúty, ktoré predsa len dokážu ušetriť nejaký priestor. Na ich dizajne sa tiež prejavuje minimalizmus. Všade, kde je to možné, si ľudia dávajú sprchové kúty, ktoré sú na úrovni podlahy, nie sú teda vyvýšené. Od zvyšku kúpeľne ich tak väčšinou oddeľuje len sklenená stena.

Minimalizmom sa riaďte aj v tom, koľko vecí budete skladovať

V kúpeľni je však dôležitý aj úložný priestor. Väčšinu zvyčajne „obstarávajú“ praktické skrinky pod umývadlo, ale ničím nezvyčajným nie sú ani rôzne poličky. Pri úložnom priestore sa nenechávajte príliš strhnúť dizajnom, do úvahy je potrebné brať aj praktickosť.

Ak sa obávate, že práve potreba úložného priestoru zmarí vaše snahy o minimalistickú kúpeľňu, je na to jednoduché riešenie. „Skladujte“ v kúpeľni len to nevyhnutné. Nebudete tak musieť vytvárať úložný priestor zbytočnostiam.

Pozor aj na doplnky. Ďalšou chybou pri riešení kúpeľne býva, že máte všetko perfektné a potom „donekonečna“ pridávate nejaké drobnosti až sa stane, že tieto drobnosti pokazia celkový dizajn. A to predsa nechcete.

Zdroj obrázka:

Autor: Cinematographer / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite