Aké výhody má vinylová podlaha v porovnaní s alternatívami?

Ak chce niekto v súčasnosti kupovať novú podlahu, prvou voľbou bude pravdepodobne vinylová podlaha. Obľúbenosťou totižto vinylové podlahy konkurujú rokmi „neohrozeným“ laminátovým podlahám.

Smelo ju môžete použiť aj v kuchyni, či v kúpeľni

Výhodou kvalitných vinylových podláh je hlavne to, že vás zbavia asi najväčšieho „neduhu“ podláh laminátových, ktorým bola „háklivosť“ na vodu a vlhkosť. Keďže vinylové podlahy sú 100% vodeodolné, otvára to oproti laminátovým podlahám nové možnosti použitia. Vinylovú podlahu sa tak nemusíte báť dať do kuchyne a dokonca ani do kúpeľne. Tak isto nemusíte panikáriť ak na ňu rozlejete väčšie množstvo vody kdekoľvek inde.

Oproti dlažbám, ktoré sa zvykli používať práve v spomínaných kuchyniach a kúpeľniach, má vinylová podlaha taktiež výhody. Je mäkšia a tým pádom aj odolnejšia proti mechanickému poškodeniu, takže ak vám v kuchyni padne na zem ťažký hrniec, nehrozí, že spôsobí prasklinu ako sa stávalo pri dlažbe.

Rovnako má vinylová podlaha v porovnaní s dlažbou podstatne vyššiu teplotu, čo oceníte v kúpeľni, keď na ňu stúpite s bosými nohami. Mimochodom, vinylová podlaha má nízky tepelný odpor, takže je vhodnou aj na podlahové vykurovanie, ktoré je taktiež obľúbené aj v spomínaných kúpeľniach.

Vyberie si každý

Výber vinylových podláh môže kľudne konkurovať tým laminátovým. Či už chcete „klasické“ ukladanie, alebo hľadáte novú vinylovú podlahu Herringbone, budete mať na výber množstvo prevedení, aby ste našli to správne pre svoj interiér.

To platí aj čo sa týka spôsobov ukladania. Tenšia vinylová podlaha je určená na celoplošné lepenie priamo na betónový podklad. Hrubšie sa zväčša vyrábajú podobne ako laminátové podlahy, s „clickovým“ spojom. Pod takúto podlahu sa dáva kročajová podložka. A medzi modernými vinylovými podlahami nájdete aj také, ktoré sa voľne pokladajú priamo na napenetrovaný betón.

Zdroj obrázka:

Autor: Kinek00 / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite