4 veci, ktoré by nemali chýbať v žiadnej obývacej izbe

Obývacia izba je všetkým dobre známa, nech svojim názvom, tak aj jednoznačne svojim účelom. Nachádza sa v každom domove a práve v ňom tiež všetci trávime väčšinu nášho času. Niekedy býva ako samostatná miestnosť, inokedy je spojený s kuchyňou a jedálňou v jednom veľkom priestore. Keďže všetci vieme o čom sa bavíme a aké vybavenie tu nájdeme, potom vám nebude robiť problém ho zariadiť. Ale ak sa tak stalo, a vy ste narazili, odovzdáme vám naše osvedčené rady. Tí, ktorí nezariaďujú, môžu zo zvedavosti tiež pokračovať s nami a potom nám dať vedieť, či sme mali pravdu. Poďme sa teda pozrieť na štyri veci, ktoré by nemali chýbať v žiadnej obývačke.

Úložný priestor

Obývacie steny sú stále obľúbenejším trendom, čo sa týka vybavenia obývacej izby. Na výber je mnoho kombinácií, ako sú závesné police, vitríny a televízne stolíky. Vyberať môžete z rôznych farebných prevedení a tiež si zvolíte, či chcete spodné skrinky zavesiť na stenu alebo postaviť na nôžky. Tieto steny disponujú množstvom úložného priestoru na úschovu najnutnejších vecí.

Posedenie

Je neodmysliteľnou súčasťou, pretože kam inam by sme usadili hostí, a kde by sme sa po práci natiahli? Môžete zvoliť formálne kresielka, ktoré sa hodia na popíjanie čaju priateľmi, ale aj na čítanie dobrej knihy. Že si radšej hoviete a užívate film? Žiadny problém,sedacia súprava je odpoveďou. A do menších priestorov, alebo jednoducho len že sa vám páči, sú tiež variantom leňošky alebo pohovky a gauče. Ak svoje posedenie doplníte taburetom, neurobíte chybu!

Odkladací priestor

Konferenčný stolík je ideálnym zakončením tejto trojice. Plní funkciu prevažne odkladacie, ale môžete tu aj hrať stolné hry, alebo bude jeho účel dekoračný? Záleží len na vás! Moderným trendom sú stolíky s kovovou podnožou a doskou z laminovanej drevotriesky, ktorá imituje mramor. Budete prekvapení, ako tento kúsok oživí interiér.

Dekorácie a doplnky

Na tie sa nekladie taký veľký dôraz, ale nesmieme na ne len tak zabudnúť! Sú v každej miestnosti a dokonale charakterizujú človeka, ktorý ich zaobstaral. Keďže sa bavíme o obývacej izbe, kde sa chceme cítiť príjemne a oddávať sa relaxácii, musíme sa prevažne zamerať na vankúše, deky a koberce. Všetko ostatné je už na vás, ale nezabudnite, že aj dekorácia dotvára domov.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite