Plánujete si domov kúpiť tlačiareň? Aby ste si správne vybrali, musíte vedieť, čo budete tlačiť

V mnohých veciach, ktoré kupujeme do domácnosti, je v súčasnosti na trhu tak široký výber, že je skutočne ťažké si vybrať. Dobrým príkladom je rôznorodé elektro. Viete napríklad, kde začať pri výbere tlačiarne do domácnosti?

Dokumenty a jednoduchá grafika

Ako si vybrať ideálnu tlačiareň na doma? Nebudeme rozoberať každý jeden parameter, ale zameriame sa na to, čo si treba vybrať ako prvé. Ide o technológiu tlače. To znamená, že sa musíte rozhodnúť medzi laserovou a atramentovou tlačiarňou. Čo bude pre vás vhodnejšia voľba? To záleží od toho, čo sa chystáte tlačiť.

Ak budete tlačiť výlučne dokumenty a jednoduchú grafiku, kúpte si laserovú tlačiareň. O niečo vyššia obstarávacia cena sa vám rýchlo vráti na spotrebnom materiáli, keďže úsporné tonery HP dokážu vytlačiť násobne viac stránok ako ich atramentové protipóly.

Fotografie

V prípade, že si budete chcieť tlačiť aj fotografie v dobrej kvalite, rozhodne si vyberte atramentovú tlačiareň. Prečo? Laserové tlačiarne totiž nedokážu vytlačiť fotografie v takej kvalite ako práve atramentové tlačiarne. Obzvlášť na farebných prechodoch je vidieť limity laserovej technológie pri takejto tlači.

Mimo samotnej technológie tlače je výhodou atramentových tlačiarní nižšia obstarávacia cena, ale ako sme už spomenuli pri laserových tlačiarňach, náklady na tlač sú podstatne vyššie. I keď dajú sa trochu zmierniť kúpou atramentovej tlačiarne s tankovým systémom, akou je napr. Epson L3050.

Nevýhodou atramentových tlačiarní je aj riziko zaschnutia atramentových trysiek, ak sa tlačiareň dlhšie nepoužíva a tiež pomalšia tlač. Treba však podotknúť, že v rýchlosti tlače sa atramentové tlačiarne oproti minulosti výrazne zlepšili.

Zdroj obrázka: Autor: New Africa / Stock.adobe.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite