Investičné zlato s hologramom: je dostatočnou zárukou bezpečnosti?

Pravdepodobne ste už neraz zachytili, že v poslednej dobe sa čoraz viac investuje do zlata. Ide totiž o jednu z najúčinnejších foriem investovania vôbec. Keďže aj v tejto oblasti by mala byť zvýšená bezpečnosť formy investovania, existujú rôzne inovatívne riešenia. Jedným z nich sú aj švajčiarske investičné zlaté tehličky s hologramom.

Čo je známe o týchto zliatkach? Vyrába ich priamo rafinéria Argor-Heraeus. Tiež je známe, že sú jednotkou na trhu, najmä čo sa týka rýdzosti a pôvodu zlata. Hologram zase predstavuje nezameniteľný znak autenticity. Nachádza sa na zadnej strane zlatej tehličky a už dávno neplatí, že by išlo len o nejakú ozdobu. Výrazne sa odlišuje, napríklad od klasických nálepiek. Tie sa totiž dajú odlepiť veľmi jednoducho, no hologram je súčasťou zlatej tehličky. Investičné zlato tak má v tomto smere obrovský význam. Zabezpečuje totiž, že ak investujete do týchto produktov, máte istotu, že ste získali čisté zlato.

Špeciálna holografická technika

Ak by ste si mysleli, že hologram je vložený do tehličky nesprávne, ste na omyle. Všetko to prebieha totiž pod špeciálnou holografickou technikou, ktorej názov je Kinebar. Ide o chránenú obchodnú známku spoločnosti UBS, ktorá sa nachádza vo Švajčiarsku. Zaujímavosťou je skutočnosť, že táto jedinečná technika sa používa napríklad aj pre zabezpečenie bankoviek, prípadne cestovných pasov. Dôležité je tiež povedať, že investovanie do zlata s hologramom je bezpečné, pretože ho nie je možné zameniť, ako napríklad nálepky.

Poteší vás cena

Niektorí ľudia majú pred kúpou takýchto produktov predsudky, lebo si myslia, že budú výrazne drahšie, no opak je pravdou. Je totiž známe, že zliatky s hologramom nie sú vôbec výrazne drahšie ako obyčajné zliatky. Ak by ste si ich chceli zaobstarať, na Slovensku a Česku ich distribuuje spoločnosť Zlatovna.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite