Dezinfekcia ozónom je vhodná pre každý automobil

Čistý automobil prispieva nielen k nášmu dobrému pocitu, ale aj nášmu zdraviu. Reč je predovšetkým o interiéri auta. Vedeli ste, že najúčinnejšou formou čistenia je dezinfekcia ozónom?

Utrieť prach na plastových častiach, vysať nečistoty a vyčistiť autočalúnenie – nič z toho nemusí stačiť. Automobil môže byť aj naďalej zdrojom baktérií, vírusov, plesní, roztočov, či len nepríjemného zápachu. Aj na tieto problémy však existuje účinné a dostupné riešenie. Ide o dezinfekciu ozónom.

Niekto chce v čistote udržovať svoje vozidlo, ale stále to nemusí byť ono. Inokedy kúpime starší automobil a chceli by sme ho čo najlepšie vydezinfikovať. V čistote je treba udržiavať aj automobily firemné a verejné dopravné prostriedky. Ideálnou formou pravidelnej údržby interiéru je dezinfekcia ozónom. Ten, ako už bolo povedané, nielenže ničí plesne, baktérie, vírusy a roztoče, ale veľmi účinne bráni aj ich množeniu. Dezinfekcia ozónom je cestou k skvalitneniu vzduchu v automobile, k zlepšeniu hygieny aj k odstráneniu nežiadúcich pachov. V tomto prípade je použitie ozónu často jediným riešením, ako vôňu automobilu zlepšiť. Rôzne autoparfumy nie sú dobrotou voľbou a mnohým ľuďom ich intenzívna vôňa vadí.

Kedy naše auto nevonia?

Problémom môže byť to, že sme v aute fajčili. Či už my osobne, alebo pôvodný majiteľ. Zápach vznikne, ak sa nám v ňom niečo vyleje. Problematické bývajú rôzne tuky, mlieko, chemikálie. Taktiež, ak v aute vozíme zvieratá, bojujeme takmer isto so zostatkovým zápachom. Ozón tieto pachy odstráni.

Ako často na ozón?

Dezinfekcia ozónom pomôže ako prvá pomoc, ak chceme automobil vydezinfikovať či zbaviť zápach. Vodiči si ho však obľúbili a dnes sa už o interiér vozidla starajú pravidelne. Dezinfekcia ozónom by sa mala v ideálnom prípade aplikovať každých 6 mesiacov, prípadne aspoň raz za rok. 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite