Zimné dizajnové inšpirácie pre vašu spálňu

V zime túžime viac ako inokedy po hrejivom náručí postele. Preto sa rozhodne oplatí zmeniť pred príchodom zimy vzhľad spálne a premeniť ju na oázu svetla a tepla. Na aké farby staviť, ktoré materiály nevynechať a na čo rozhodne nesmiete zabudnúť?

Oblečte posteľ do bielej farby a vytvorte zimné kráľovstvo

Stredobodom každej spálne je posteľ. Tá je totiž hlavnou hviezdou interiéru a vďaka nej si každú noc môžete užívať pohodlie, luxus a pokojné spanie. Jej samozrejmou súčasťou by mal byť luxusný matrac, ktorý vám poskytne ideálne podmienky pre spánok. Ako však z postele urobiť hlavnú hviezdu? Zahaľte ju do bielej farby. Začnite od prestieradla, pokračujte posteľnou bielizňou a zakončite to bielym prehozom. Biela farba je typická nielen pre zimu, ale je tiež známkou čistoty a výborne sa hodí do dizajnovej spálne. S jej pomocou zo svojej spálne vytvoríte hotové zimné kráľovstvo. Bielu farbu doplňte krémovými a smotanovými tónmi.

Ako zariadiť spálňu v duchu vianočných farieb

Ste milovníkmi typických vianočných farieb? Inšpirujte sa nimi aj pri zariaďovaní svojej zimnej spálne. Posteľ zahalenú do trendovej bielej doplňte červenými závesmi a pridajte koberček k posteli v rovnakej farbe. Aby bolo vianočné trio kompletné, pridajte do spálne niekoľko výrazne zelených izbových rastlín.

Zamerajte sa na vhodné materiály posteľnej bielizne a pyžama

Keďže zimné mesiace znamenajú chlad a skorú tmu, zamerajte sa aj na vhodné materiály. Čím teplejšie, tým lepšie. V zime oceníte spoločnosť huňatých diek a zateplených prikrývok. Čo sa materiálu obliečok a pyžama týka, obklopte sa bavlnou a flanelom. O vaše príjemné zaspávanie a kvalitný spánok sa postarajú taktiež vhodne zvolené vankúše, ktoré vašej krčnej chrbtici poskytnú výbornú oporu.

Zdroj obrázka: Ground Picture / Shutterstock.com

Osvetlenie voľte intímne a v teplých odtieňoch

Aby bola vaša spálňa útulná, podporte tento dojem pomocou vhodne zvoleného osvetlenia. Obľúbené sú stolné lampy na nočnom stolíku, ale taktiež svetielka nad posteľou. Či už v podobe malých žiaroviek, čo sa vešajú na vianočný stromček, alebo v podobe trendy neónov. K útulnosti interiéru napomôžu taktiež aj sviečky. Tie aromatické spálňu navyše aj príjemne rozvoňajú.

Drevené doplnky a dekorácie

Nezabudnite do svojej spálne vniesť taktiež prírodné prvky. Obľúbené a moderné sú predovšetkým tie drevené. Či už ide o masívny nábytok alebo o drevené debničky, ktoré môžete vyskladať na seba a vytvoriť z nich originálny úložný priestor a dekoráciu v jednom. Okrem nábytku z debničiek sa v spálni skvele vynímajú taktiež prútené dekorácie. Prútené nádoby sú priedušné, takže sa v nich dá skladovať špinavá bielizeň, ale aj tá čistá. Na nočných stolíkoch sa okrem lampy dajú položiť aj malé prútené košíky, čo poslúžia ako odkladací priestor.

Zima, kam sa pozriete

Na útulnej atmosfére spálne neuberú ani vyložene zimné prvky. Napríklad snehové vločky, sviečky, najrôznejšie girlandy, vianočné vence alebo postavy škriatkov, Santa Klausa a ďalších. Vianočné a zimné dekorácie, ktoré svietia, podporia príjemnú atmosféru v miestnosti. Pokiaľ túžite zahaliť do vianočných motívov aj svoju posteľ, použite deky s vianočnými vzormi namiesto prehozov a pridajte niekoľko vankúšikov s identickými motívmi.

Zdroj obrázka: NataliaLavrivNedashkivska / Shutterstock.com

Užívajte si pohodovú atmosféru vo vašej spálni vďaka niekoľkým zmenám, ktoré pred príchodom zimy urobíte. Či už sa rozhodnete pre bielu paletu a zabalíte celú vašu spálňu iba do bielej, alebo pridáte červené a zelené prvky, prípadne rovno stavíte na zimné a vianočné motívy, nezabúdajte hlavne na to, aby spálňa bola útulná. Pridajte hrejivé prikrývky a deky a užívajte si každú noc zaspávanie na vašom penovom luxusnom matraci, obklopení vašimi obľúbenými dekoráciami.

Zdroj úvod. obrázka: New Africa / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite