Ideálna zubná kefka? Takto by mala vyzerať!

V dnešnej dobe existuje na trhu skutočne veľké množstvo výrobcov, ktorí sa zaoberajú výrobou zubných kefiek. Ako by však mala vyzerať tá správna? O tom sa dočítate práve v tomto článku a v nasledujúcich riadkoch.

Nič nie je horšie, ako to, keď používate nesprávnu zubnú kefku. O tom by vám zubári a dentálni hygienici vedeli rozprávať celé hodiny. Zubnú kefku si dnes môžete zakúpiť v lekárni, v drogérii alebo cez zdravotnícke potreby, kde ponúkajú skutočne širokú škálu zubných kefiek.

Postačí vám tá manuálna

Nemusíte si hneď kupovať drahé elektrické sonické kefky. Ak viete, ako si správne čistiť zuby, vystačíte si aj s tou manuálnou. Dôležité je však v tomto prípade zbytočne nešetriť. Cena sa totiž v mnohých prípadoch vyrovnáva aj kvalite. Preto radšej zainvestujte viac peňazí, poprípade využite zľavy, ktoré sú pri zubných kefkách veľmi časté. V každom prípade, postačí vám manuálna kefka a nemusíte tak siahať po tých elektrických. Samozrejme, ak preferujete taký typ zubných kefiek, môžete si vybrať aj z tých druhov. Výber je na vás.

Mäkká vlákna

Základom všetkého je, aby mala zubná kefka mäkké vlákna. V súčasnosti si totiž viete vyberať z viacerých tvrdosti zubnej kefky. Neváhajte si tak zaobstarať takú kefku, ktorá vám bude vyhovovať. Niekomu totiž vyhovuje viac väčšia tvrdosť, iným naopak menšia. Základom všetkého je aj malá hlavička a ergonomická rúčka. Keďže si zuby čistíte dvakrát denne, mala by sa vám zubná kefka aj dobre držať v ruke. Ideálnu zubnú kefku si môžete zakúpiť napríklad aj cez online lekáreň. Tento spôsobom nakupovania je v dnešnej dobe veľmi obľúbený. Rozhodne by ste to mali využiť aj vy.

Na farbe zubnej kefky nezáleží. Ide hlavne o to, aby ste si vy vedeli vyčistiť správne zuby. Nie nadarmo mnohí zubári vravia, že čistý zub sa jednoducho nepokazí.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite